S korupcí v Česku bojujeme od roku 2011. Podporujeme občany, kteří se odmítají s korupcí smířit a nebojí se krádež nazvat krádeží. Analyzujeme podněty, publikujeme, tvoříme legislativu a školíme v rámci Protikorupční akademie.
15. července 2020 | Publikace

Čtení na léto: Stahujte e-knihu Výstup na vrchol korupce - Od obálek k národní prostituci

Oligarchové, velmoci a prostituté. Tak označuje Ondřej Závodský, právní expert Nadačního fondu proti korupci, vrcholy trojúhelníku moci. Ve své knize Výstup na vrchol korupce - Od obálek k národní prostituci se právě tímto propojením moci a mocných zabývá. 

Budeme rádi, když nás podpoříte a umožníte tak nejen vznik dalších publikací. Nabízíme výběr z několika možných variant. Každý příspěvek proměníme v boj proti korupci, ať už v konkrétních kauzách nebo ve vzdělávání občanské společnosti. 

Děkujeme také za vaše ohlasy a zpětnou vazbu, každé reakce si važíme.

Elektronickou verzi knihy nabízíme ke stažení ve formátu PDF a ePUB

 

 

Citace z knihy:

 “Jestliže se vyšvihne z demokracie vzešlý jedinec nahoru, je to posila pro celý demokratický systém. Jestliže se ovšem nahoru dostane vekslák, korupčník a podrazák, nemůže tvořit opěrný prvek dosavadního systému, ale pouze přemýšlí, jak ho zneužít ve svůj prospěch.”

 “Prakticky každý den mi někdo píše maily, že nevidí světlo na konci tunelu, že tato země je už se všemi Babiši, Zemany a Okamury úplně vyřízená a co s tím jako mají dělat. Vždycky odpovídám podobně, nekoukejte se nahoru, ale pod nohy. Jinými slovy, řešte, co můžete změnit vy osobně. Najděme si každý úkol, na který sami nebo se sousedy, kamarády, kolegy stačíme. Stát se neskládá jen z premiéra a prezidenta, stát má tvořit občanská společnost. Když přibudou další desítky tisíc těch malých iniciativ (společný kompostér pro činžák, hasičská zábava nebo divadlo na chalupě), společnost to semkne.”

 Unikátnost publikace spočívá v kombinaci obrovského množství faktů i Závodského zážitků z veřejného dění a srozumitelných příkladů, na nichž autorovi úvahy stojí. Autor se ovšem neomezuje pouze na popis současného stavu, ale přidává i genezi postrevolučních korupčních mechanismů a dodává řadu úvah, jak ze současné mizerné situace vybřednout. 

 

Tištěnou knihu můžete koupit ve většině knihkupectvích nebo objednat online například zde.  

 

Ondřej Závodský je známý český právník a dlouholetý státní zaměstnanec. V současné době pracuje jako právní expert Nadačního fondu proti korupci. Je autorem mnoha odborných statí na téma problematiky protikorupčního boje, transparentnosti hospodaření s majetkem státu a regulace hazardu.