6. srpna 2021 | Aktuality

Protikorupční týden 2021

Protikorupční týden 2021 je sympozium dvaceti pohledů na korupci od předních českých odborníků s možností s nimi diskutovat v reálném čase i následně, na místě nebo našem Youtube kanále. Jednotlivé body programu budou využity v rámci etických programů Nadačního fondu proti korupci a zároveň budou dostupné na nfpk.cz/protikorupci. Cílem je prohloubit povědomí o všech rozměrech korupce a vlivů, které na společnost má.

Ekonomická definice korupce jako zneužití veřejného postavení pro dosažení finančního nebo jiného prospěchu v sobě totiž nezahrnuje tvrdý dopad na atmosféru společnosti a ztrátu důvěry v demokratické nástroje. Vyřeší tento problém volby nebo důsledné trvání na efektivní činnosti veřejné správy?

O tom všem a o mnoha dalších věcech s Vámi chceme debatovat na Protikorupčním týdnu od pondělí 15.8. do pátku 20.8. 2021, vždy od 9:00 do 14:00 hod. Budeme rádi, když s námi budete diskutovat na místě nebo skrze připravené online stream. Otázky našim řečníkům můžete pokládat již nyní na sli.do.