S korupcí v Česku bojujeme od roku 2011. Podporujeme občany, kteří se odmítají s korupcí smířit a nebojí se krádež nazvat krádeží. Analyzujeme podněty, publikujeme, tvoříme legislativu a školíme v rámci Protikorupční akademie.
15. ledna 2020 | Akademie

Praha: Vysoká škola ekonomie a managementu

V rámci projektu Protikorupční akademie realizoval Nadační fond proti korupci na Vysoké škole ekonomie a managementu několikadenní kurz Lobbing. Ten nabídl studentům teoretický a zejména praktický pohled na ovlivňování rozhodovacích procesů v ČR i v nadnárodním prostředí.

Hlavním cílem bylo pochopení jednotlivých prvků systému, jakým způsobem ho ovlivňují a jak se organizují jednotliví hráči v rámci systému. Rovněž se absolventi dozvěděli, jak oni sami mohou přímo systém ovlivnit za využití stávající legislativy, zároveň získá základní orientaci v klientelistickém prostředí v ČR (kdo, s kým, proti komu, proč, jak, za kolik). Studenti tak získali vhled do rozhodovacích systémů, klientelistických struktur, zároveň získali přehled, jak efektivně rozhodovací procesy využívat a bránit se jednání klientelistických skupin.

 

 

 

Generálními partnery Protikorupční akademie jsou společnosti    a