S korupcí v Česku bojujeme od roku 2011. Podporujeme občany, kteří se odmítají s korupcí smířit a nebojí se krádež nazvat krádeží. Analyzujeme podněty, publikujeme, tvoříme legislativu a školíme v rámci Protikorupční akademie.
29. srpna 2018 | Akademie

Protikorupční akademie v rámci setkání studentů "BARUVAS"

V rámci pravidelného setkání romských studentů „BARUVAS“ se ve středu 29.8.2018 na této akci objevili i zástupci Nadačního fondu proti korupci.

Na pozvání organizace ROMEA tým NFPK připravil pro účastníky setkání Protikorupční akademii. Kromě představení činnosti protikorupčního fondu a seznámení studentů s různými dostupnými webovými nástroji při řešení společenských nešvarů, byla část akademie věnována lobbingu, kdy Karel Škácha poutavě popisoval klady i zápory této činnosti.

Nejvíce ohlasů ze strany romských studentů mělo vystoupení Jakuba Čecha, držitele Ceny za odvahu NFPK, který vylíčil svoje společenské postoje a činy, a to nejen v rámci města Prostějova.

„Právě jeho příklad může nejvíce zapůsobit na vnímavé mladé lidi, kteří se nebojí vystoupit z davu“ pronesl na závěr Protikorupční akademie v lesním areálu nedaleko Chotěboře ředitel NFPK Karel Škácha.

 

   

                             

 

  

 

O projektu "BARUVAS" se více dozvíte zde ›

Generálními partnery Protikorupční akademie jsou společnosti    a