S korupcí v Česku bojujeme od roku 2011. Podporujeme občany, kteří se odmítají s korupcí smířit a nebojí se krádež nazvat krádeží. Analyzujeme podněty, publikujeme, tvoříme legislativu a školíme v rámci Protikorupční akademie.
21. března 2018 | Akademie

Protikorupční akademie v Českém Těšíně

Posluchači Polského gymnázia se stali dalšími posluchači Protikorupční akademie Nadačního fondu proti korupci. Ta se uskutečnila v rámci projektu Den tolerance, který tradičně pořádají sami studenti a účastní se ho všech 12 tříd tohoto gymnázia.

Studenti byli nejen posluchači, ale i aktivními účastníky Akademie, která byla vedena interaktivní formou. V rámci Protikorupční akademie nahlédli do zákulisí fungování klientelistických struktur, ozřejmili si možnosti boje proti korupci a seznámili se rovněž se zkušenostmi NFPK s řešením různých závažných kauz. Bylo jim také prezentováno využití analytických veřejně přístupných nástrojů. Sami studenti popisovali své vlastní zkušenosti s bojem za spravedlnost a pokládali řadu otázek týkajících se např. médií, korupce ve sportu či dokonce prolamování advokátního tajemství. Nakonec se někteří ze studentů projevili profesní zájem o práci v této oblasti a o aktivní analýzu závažných kauz, podobnou té v NFPK.

 Mediální výstup: