2. května 2014 | Podporovatelé

Kofola

Společnost Kofola je součástí skupiny Kofola, jednoho z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů se sedmi výrobními závody na čtyřech trzích střední a východní Evropy. Společnost Kofola v České republice zaměstnává 700 lidí a jejím posláním je s nadšením usilovat o to, co je vživotě opravdu důležité: milovat, žít zdravě a stále hledat nové cesty.

„Firma, může prosperovat pouze ve zdravé a prosperuji společnosti, kterou řídí vzdělaní a moudří lidé. Nechci žít v zemi, kde se uplácí a krade. Bylo by pokrytecké tomu přihlížet a neříci jasné ne. Věřím, že podobné iniciativy můžou tomuto stavu pomoci. Proto jsem přijal pozici v dozorčí radě NFPK a podpořil tuto iniciativu i finančně.

Poslední dobou mě velmi znepokojuje dění na české a slovenské politické scéně. Rozhodl jsem se, že už si nechci připadat jako bezvýznamné kolečko v tom složitém soustrojí, které je zde jen od toho, ať platí daně, na moc se neptá a za to má svůj klid. Proto jsem přijal pozici v dozorčí radě Nadačního fondu proti korupci, který pomáhá odhalovat korupci ve státní správě. V tomto fondu působí několik významných osobností z byznysu nebo veřejného života, jako například Stanislav Bernard, Jan Kraus, Karel Janeček, Radim Jančura a další. Něco se již podařilo, někde se bojuje a já chci přiložit ruku k dílu."

Jannis Samaras, šéf společnosti Kofola ČeskoSlovensko a český Podnikatel roku 2011