S korupcí v Česku bojujeme od roku 2011. Podporujeme občany, kteří se odmítají s korupcí smířit a nebojí se krádež nazvat krádeží. Analyzujeme podněty, publikujeme, tvoříme legislativu a školíme v rámci Protikorupční akademie.
15. ledna 2020 | Akademie

Doksy: Protikorupční akademie v rámci konference AIESEC

V pátek 19. 10. 2018 jsme vyrazili do Máchova kraje, konkrétně do Poslova mlýna u obce Doksy. Zde se konala celonárodní konference spolku AIESEC a my jsme sem přijeli s naší Protikorupční akademií.

Jednalo se o naší první Protikorupční akademii v novém akademickém roce. Naše  akademie funguje již přes rok a na letošní školní rok jsme připravili zcela nový koncept celé akademie, který jsme představili i členům AIESEC.  Studenti se, kromě standardních informací,  dozvěděli o nových možnostech, jak získávat informace. Vysvětlili jsme jim, jak postupovat při podání trestního oznámení nebo jak napsat „stošestku“. Ukázali jsme jim, jak používat online katastr nemovitostí, registr smluv či obchodní rejstřík. Jedním z bodů naší akademie bylo také odhalení vlastnických struktur českých a slovenských médií, což bylo téma, které studenty velmi zaujalo. Největší novinkou pro letošní rok bylo představení protikorupčního kvízu. V našem kvízu si studenti ověřili svoje znalosti získané z přednášky, ale také všeobecné znalosti z oblasti politických věd. Studenti byli rozděleni do dvou týmů, které soutěžily proti sobě. Vítězný tým hřál nejen dobrý pocit z vítězství, ale také zisk našich protikorupčních triček. S prázdnou ale neodešel nikdo. Získané poznatky z Protikorupční akademie se budou účastníkům hodit nejen v osobním, ale i v praktickém životě.

 

 

 

Generálními partnery Protikorupční akademie jsou společnosti    a