Aktuality

17. března 2014

Protikorupčník 01/2014

Rádi bychom Vám poděkovali za Vaši dosavadní podporu.

17. března 2014

Nadační fond proti korupci slaví 3. narozeniny

Prvním úspěchem je, že je může slavit. Že nezanikl, ani nebyl rozprášen či zničen. Zaniknout mohl, jak je často obvyklé, už jen neshodami těch, kteří jej založili, nebo vedou, nebo právě nevedou, nebo měli jiné představy, nebo chtěli aby……

10. března 2014

Petr Kočí: „Odměna“ pro whistleblowery

Pomalu se stává pravidlem, že poté, kdy Fondem oceněný whistleblower upozorní na závažný případ korupce, potká jej něco nemilého.

10. března 2014

„Odměna“ pro whistleblowery

Pomalu se stává pravidlem, že poté, kdy Fondem oceněný whistleblower upozorní na závažný případ korupce, potká jej něco nemilého: v lepším případě výpověď z práce, v horším účelové trestní stíhání. I po těchto zkušenostech nás však stále…

3. března 2014

Martin Šorm: Zrcadlo obhajoby

Jsme pouze lidé. Konáme, chybujeme, litujeme, obhajujeme se a pak pykáme.

3. března 2014

Zrcadlo obhajoby

Jsme pouze lidé. Konáme, chybujeme, litujeme, obhajujeme se a pak pykáme. Tak už to na světě chodí, že za chyby se platí. A je přirozenou samozřejmostí se hájit. Někdy to však s tou obhajobou svých špatných činů přeháníme.

24. února 2014

Karel Randák: Interpelace

Sobotkova vláda získala důvěru. Žije u nás jistě hodně lidí, kteří její nástup vlády spojují či spojovali s určitým očekáváním změny tristního stavu, ve kterém se Česká republika nachází.

24. února 2014

Upozornil na problémy v kauze Opencard, má platit statisíce

Podmíněné tresty a náhradu škody navrhla státní zástupkyně Dagmar Máchová pěti obžalovaným úředníkům v kauze Opencard.

24. února 2014

Volby do Rad veřejnoprávních médií

Volby do Rady České televize a Rady Českého rozhlasu jsou v plném proudu. NFPK pozval k dotazníkovému šetření všech 64 kandidátů.