Aktuality

24. září 2021

Řídit Šumperk jako firmu

Šumperské hnutí ANO si už svých “pět vteřin” ve velkých médiích užilo v roce 2019, kdy jeden z administrátorů facebookové stránky “ANO, tohle je Šumperk” neovládl svoje emoce, při komunikaci soukromými zprávami.

22. září 2021

Najde pachatele znečištění Bečvy parlamentní komise? Asi…

Předvolebním problémem Andreje Babiše není jen vyšetřování jeho osobně v kauze dotačního podvodu firmy Čapí hnízdo, ale také podezření chemičky DEZA z masivního znečištění řeky Bečvy, které vedlo k úmrtí několika desítek tun ryb. DEZA…

6. srpna 2021

Protikorupční týden 2021

Protikorupční týden 2021 je sympozium dvaceti pohledů na korupci od předních českých odborníků s možností s nimi diskutovat v reálném čase i následně, na místě nebo online.

7. července 2021

Proměna politických náměstků

Co dělají političtí náměstci na ministerstvech? Pracují pro nás, nebo pro sebe? Nad tím se zamýšlí právní expert Nadačního fondu proti korupci Ondřej Závodský.

26. června 2021

Tajuplný miliardář Pavel Hubáček

Kdo Pavel Hubáček vlastně je? Na tuto otázku ještě donedávna mnoho lidí neznalo odpověď. Jeden z raketově zbohatlých nejbohatších Čechů, který už několik let může používat i označení „bankéř“, se totiž úmyslně vyhýbal mediální pozornosti.…

24. května 2021

Korupčník nebo oznamovatel?

Potřebuje zpřesnit definice přečinu neoznámení trestného činu v českém zákoníku? Nad tím se zamýšlí právní expert NFPK, Ondřej Závodský.

20. května 2021

Nadační fond proti korupci oslavil deset let Cenami za…

Na oslavě desetiletého výročí založení Nadačního fondu proti korupci byly na Střeše pražského paláce Lucerna předány dvě ceny výrazným osobám českého veřejného života.

5. května 2021

Rodinné propletence na Ministerstvu spravedlnosti

Na konci října roku 2008 odešel náhle z funkce ředitel pražské vazební věznice Pankrác Jaroslav Gruber. Současně rezignoval i na post náměstka generálního ředitele vězeňské služby. Podle informací, které jako první zveřejnil on-line deník…

5. května 2021

Narovnání nebo pokřivení spravedlnosti?

O vině a případném trestu nerozhodují pouze soudci ve veřejném procesu. Český právní řád umožňuje i možnost kabinetního rozhodování státním zástupcem. Nedostává tak spravedlnost trochu na frak?