Aktuality

30. října 2017

Podivné zastavení policejního prověřování Pavla Severy

Generální sekretář TOP 09 Pavel Severa byl policií dva roky prověřován mj. pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu podvodu, týkajícího se směnek v hodnotě necelých jedenácti milionů korun.

30. října 2017

Libor Winkler: Sliby jako byznys

Těžko v téhle zemi i leckde jinde najdete lepší byznys, než je politika. A tím teď nemyslím korupci ani možnost být první u všeho, z čeho kynou nějaké peníze.

23. října 2017

Povolební úvaha

Volby skončily, je dobojováno. Voliči splnili svou roli a další 4 roky nebudou politiky příliš zajímat. Voliči rozhodli o drtivé výhře ANO i o tom, že 22 poslanců bude mít jako čtvrtá nejsilnější strana SPD Tomia Okamury. ANO s SPD…

23. října 2017

Lenka Deverová: Povolební úvaha

Volby skončily, je dobojováno. Voliči splnili svou roli a další 4 roky nebudou politiky příliš zajímat. Voliči rozhodli o drtivé výhře ANO i o tom, že 22 poslanců bude mít jako čtvrtá nejsilnější strana SPD Tomia Okamury.

19. října 2017

Protikorupčník 3/2017

Nové číslo Protikorupčníka shrnující události za poslední čtvrletí.

18. října 2017

Počet kontrol ÚOHS po zavedení poplatku dramaticky klesl

V roce 2016 došlo k zavedení poplatku za podání podnětu. Dle zjištění Nadačního fondu proti korupci vedlo zavedení poplatku k dramatickému poklesu úrovně veřejné kontroly dodržování pravidel zadávacího řízení oproti předcházejícím letem.

17. října 2017

Piráti už nekradou?

Týdenní maraton máme za sebou, na světě je analýza stranických programů pro Parlamentní volby 2017 z pohledu korupce. Nové strany útočí, staří pardálové raději téma korupce shrnují v obecných floskulích. Je třeba říct, že když má někdo…

17. října 2017

Hodnocení volebních programů z pohledu boje proti korupci

NFPK podrobně zhodnotil volební programy 10 politických stran a hnutí s nejvyššími preferencemi. Stanovil 16 klíčových protikorupčních opatření. Politické strany tak mohly v této analýze získat 16 bodů.

15. října 2017

Malý krok pro ŘSD…

Koncem loňského roku podal NFPK podnět na ÚOHS ve věci přezkoumání postupu zadavatele při zadávání veřejných zakázek při opravách komunikací. Dotyčným zadavatelem bylo ŘSD, které rozdělovalo jednotlivé zakázky na opravy svodidel na více…