4. dubna 2022
| Kauzy

Zaostřeno na další manipulaci se soudními protokoly

Před dvěma lety jsme upozornili na dva případy trestního stíhání, v nichž soudem pořízená protokolace, absolutně nesouhlasila s tím, co u hlavního líčení skutečně zaznělo. Jednalo se o stíhání bývalých pražských politiků v kauze Opencard 2 a případ stíhání obchodníka s uměním, pana Jaroslava Fröhlicha. 

Na NFPK se od té doby obrátilo obrovské množství lidí s obdobným problémem. Ve videu Vám přinášíme příklad, jak se protokolace liší od skutečnosti. Paradoxně se jedná o stejného soudce, který již byl v kauze Opencard 2 za prapodivnou protokolaci potrestán. Uvažte sami, zda je to v pořádku. 

Bude manipulace s protokolem v neprospěch obžalovaného jakousi marginalitou, anebo to bude současný ministr spravedlnosti považovat za jednu ze svých priorit?

https://zpravodajstvi.nfpk.cz/p/nfpk-podalo-trestni-oznameni-na-soudce-ms-v-praze-za-padelani-vypovedi

https://zpravodajstvi.nfpk.cz/p/odhalili-jsme-dalsi-zmanipulovane-soudni-protokoly

PŘEPIS : “Před dvěma lety upozornil NFPK na dva případy trestního stíhání, v nichž soudem pořízená protokolace, absolutně nesouhlasila s tím, co u hlavního líčení skutečně zaznělo. Jednalo se o stíhání bývalých pražských politiků v kauze Opencard 2 a případ stíhání obchodníka s uměním, pana Jaroslava Fröhlicha. 

Světe div se, s protokoly někdo pochopitelně manipuloval přávě k tíži obžalovaných. Ale to nejhorší je to, že se takovýchto protokolačních výmyslů vzápětí soudce dovolával v odsuzujícím rozsudku. 

Od té doby se na NFPK obrátilo obrovské množství lidí s obdobným problémem. Zde je ukázka zvukového záznamu z něhož plyne jak se věci před soudem skutečně odehrály a zároveň ukázka toho, jak soud věc zaznamenal v protokole. Paradoxem je to, že se jedná o stejného soudce, který již byl v kauze Opencard 2 za prapodivnou protokolaci potrestán. Uvažte sami, zda je to v pořádku. I záznam I A co NFPK proti takovému jevu udělal? Tak předně jsme podali trestní oznámení, ovšem podle policie se o zneužití pravomoci úřední osoby ani o padělání veřejné listiny nejedná. Tak jsme se obrátili na bývalou ministryni spravedlnosti Marii Benešovou, aby nechala soudce Alexandra Sotoláře svléknout z taláru. Ovšem ten namísto odchodu z justice, dostal nějakou nepatrnou srážku ze mzdy, což ho fakt nepotrestalo. 

V druhém případě jsme kárný podnět ministrovi spravedlnosti podali nyní. Víc ovšem my udělat nemůžeme. Ten kdo ovšem může dělat mnohem víc je právě ministr spravedlnosti. 

Bude takováto věc, čili manipulace s protokolem v neprospěch obžalovaného jakousi marginalitou, anebo to bude ministr spravedlnosti považovat za jednu ze svých priorit?” 

Podobné články

2. května 2014

Kauzy

Archiv našich kauz

19. srpna 2014

SFŽP

Libor Michálek upozornil v prosinci 2010 policii i veřejnost na skutečnosti, které nasvědčovaly korupčnímu jednání v souvislosti se Státním fondem životního prostředí (SFŽP). Popsal zejména nátlak, kterému byl jako ředitel SFŽP vystaven…

21. srpna 2014

Chronologie kauzy

16. dubna 2013 - Soud definitivně osvobodil Knetiga 28. srpna 2012 - Soud osvobodil Drobilova exporadce Knetiga viněného z korupce 20. července 2012 - Třetí pokus vyšel. Knetigův případ míří k soudu 29. června 2012 - Libor Michálek…

2. května 2014

Vyjádření Libora Michálka

Zde naleznete vyjádření Libora Michálka na rozhodnutí úřadů a články v médiích. Libor Michálek podává stížnost proti usnesení policie o odložení kauzy údajného podplácení ze strany exministra životního prostředí a místopředsedy ODS…

2. května 2014

Audiozáznamy

Zde máte možnost si prostudovat jednotlivé důkazné materiály, a to zvukové záznamy i jejich samotný přepis. Schůzka mezi poradcem ministra životního prostředí Pavla Drobila Martinem Knetigem a ředitelem Státního fondu životního prostředí…

2. května 2014

Rozhovor Martina Knetiga s Liborem Michálkem

Kauza uplácení a manipulace veřejných zakázek na Státním fondu životního prostředí v kostce Chronologický průběh kauzy Přepis nahrávek a audiozáznam ke stažení Vyjádření a reakce Libora Michálka Videozáznamy …