27. ledna 2020

Rozhovor se zástupci spolku Za krásnou Olomouc

Rozhovor se zástupci spolku Za krásnou Olomouc, oceněnými Cenou odvahy 2019 - Spolek aktivně podporuje místní občanský život, věnuje se architektuře i razantně vystupuje proti záměru zničit panorama starobylého města moderním panelákem trčícím nad okolí. Poukázali na developera, jehož kontakty, jmění i praktiky pocházejí z divokých devadesátých let a který prosazuje svůj záměr všemi dostupnými prostředky.

Podobné články

27. ledna 2020

Rozhovor s Hanou Naiclerovou

Rozhovor s Hanou Naiclerovou oceněnou Cenou za odvahu 2019. Opoziční zastupitelka města Prostějov se zajímala o hospodaření městské firmy Dřevo Prostějov.

27. ledna 2020

Rozhovor se zástupci spolku Vimpersko

Rozhovor se zástupci spolku Vimpersko, oceněnými Cenou odvahy 2019. Spolek Vimpersko již téměř deset let poukazuje na sporné body hospodaření města Vimperk.

4. února 2020

Stanislav Bernard k hackatonu

Stanislav Bernard, člen správní rady NFPK, považuje připravovanou zakázku na prodej dálničních známek za krádež za bílého dne.

4. srpna 2020

Jiří Chytil, držitel Ceny za odvahu 2013

Poslechněte si výpověď muže, který před deseti lety pomohl rozkrýt zákulisí kauzy Opencard.

2. září 2020

Co znamená krycí název 'Bere ta' a jak to všechno začalo –…

Korupční kauzy v České republice spíše plní deníky palcovými titulky než cely věznic odsouzenými. Aktuální kauza 'Bere ta' by podle odborníků mohla smolný kruh vyšetřovatelů prolomit. Policie v ní navrhla obžalovat pět lidí v případu…