6. srpna 2021
|

Protikorupční týden 2021

Protikorupční týden 2021 je sympozium dvaceti pohledů na korupci od předních českých odborníků s možností s nimi diskutovat v reálném čase i následně, na místě nebo našem Youtube kanále. Jednotlivé body programu budou využity v rámci etických programů Nadačního fondu proti korupci a zároveň budou dostupné na nfpk.cz/protikorupci. Cílem je prohloubit povědomí o všech rozměrech korupce a vlivů, které na společnost má.

Ekonomická definice korupce jako zneužití veřejného postavení pro dosažení finančního nebo jiného prospěchu v sobě totiž nezahrnuje tvrdý dopad na atmosféru společnosti a ztrátu důvěry v demokratické nástroje. Vyřeší tento problém volby nebo důsledné trvání na efektivní činnosti veřejné správy?

O tom všem a o mnoha dalších věcech s Vámi chceme debatovat na Protikorupčním týdnu od pondělí 15.8. do pátku 20.8. 2021, vždy od 9:00 do 14:00 hod. Budeme rádi, když s námi budete diskutovat na místě nebo skrze připravené online stream. Otázky našim řečníkům můžete pokládat již nyní na sli.do.

Podobné články

25. února 2011

Korupce a její dopad na ekonomiku této země

Velmi diskutovaným tématem poslední doby u nás je korupce státní správy. Pozice České republiky ve světovém měřítku je objektivně špatná a poslední roky se spíše zhoršuje.

18. února 2011

Rejstříkový soud odmítl registraci

Rejstříkový soud v Praze překvapivě odmítl zaregistrovat nově vznikající Nadační fond proti korupci s odůvodněním, že nejde o veřejně prospěšnou činnost. Rozhodnutí rejstříkového soudu je naprosto neuvěřitelné.

1. března 2011

Protestujeme proti rozhodnutí soudu!

Zakladatelé Nadačního fondu se rozhodli bojovat s rozhodnutím soudu v Praze, který jim zamítl návrh na zápis fondu do rejstříku.

23. března 2011

Tisková konference NFPK

Za účasti velvyslance USA v ČR pana Normana Eisena se uskutečnila tisková konference, na které byl detailně představen program NFPK.

8. března 2011

Rádio Česko: Rozhovor o korupci

Musíme se zbavit mindráku z totality. Ten, kdo oznámí korupci, je hrdina.

15. března 2011

Nadace konečně založena! Den zápisu je 15.3. 2011.

Překonali jsme první překážku soudu.