30. listopadu 2018
|

Praha: VŠEM

V rámci projektu Protikorupční akademie realizoval Nadační fond proti korupci na Vysoké škole ekonomie a managementu několikadenní kurz Korupce, podvody a etika. Ten nabídl studentům teoretický a zejména praktický pohled na ovlivňování rozhodovacích procesů v ČR i v nadnárodním prostředí.

Hlavním cílem bylo pochopení jednotlivých prvků systému, jakým způsobem ho ovlivňují a jak se organizují jednotliví hráči v rámci systému. Rovněž se absolventi dozvěděli, jak oni sami mohou přímo systém ovlivnit za využití stávající legislativy, zároveň získá základní orientaci v klientelistickém prostředí v ČR (kdo, s kým, proti komu, proč, jak, za kolik). Studenti tak získali vhled do rozhodovacích systémů, klientelistických struktur, zároveň získali přehled, jak efektivně rozhodovací procesy využívat a bránit se jednání klientelistických skupin.

 

 

 

Generálními partnery Protikorupční akademie jsou společnosti    a    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobné články

25. února 2011

Korupce a její dopad na ekonomiku této země

Velmi diskutovaným tématem poslední doby u nás je korupce státní správy. Pozice České republiky ve světovém měřítku je objektivně špatná a poslední roky se spíše zhoršuje.

18. února 2011

Rejstříkový soud odmítl registraci

Rejstříkový soud v Praze překvapivě odmítl zaregistrovat nově vznikající Nadační fond proti korupci s odůvodněním, že nejde o veřejně prospěšnou činnost. Rozhodnutí rejstříkového soudu je naprosto neuvěřitelné.

1. března 2011

Protestujeme proti rozhodnutí soudu!

Zakladatelé Nadačního fondu se rozhodli bojovat s rozhodnutím soudu v Praze, který jim zamítl návrh na zápis fondu do rejstříku.

23. března 2011

Tisková konference NFPK

Za účasti velvyslance USA v ČR pana Normana Eisena se uskutečnila tisková konference, na které byl detailně představen program NFPK.

8. března 2011

Rádio Česko: Rozhovor o korupci

Musíme se zbavit mindráku z totality. Ten, kdo oznámí korupci, je hrdina.

15. března 2011

Nadace konečně založena! Den zápisu je 15.3. 2011.

Překonali jsme první překážku soudu.