Obrana demokracie
Nedělní úmrtí tří českých vojáků v Afghánistánu, zasáhla celé Česko. Čeští politici vyjádřili pozůstalým soustrast a často označují zesnulé za hrdiny. Pouze zástupci hnutí SPD a komunistů ihned vyzvali k přehodnocení české účasti na misích v cizině. Přitom i Miloš Zeman ve svém vyjádření zdůraznil, že by tento útok podle něj neměl odradit od úsilí nadále bojovat s mezinárodním terorismem.
Lze tedy na politické scéně pozorovat spojení v celé její šíři. Kdy pravicové, levicové i středové strany v Česku v čele s prezidentem podporují účast českých vojáků na zahraničních misích. Můžeme tedy vidět soulad názorů Andreje Babiše z hnutí ANO, Miroslava Kalouska z TOP 09, Jana Hamáčka z ČSSD nebo Jany Černochové z ODS. Tento názorový soulad je v naší zemi nevídaný a velice ojedinělý. Nebyli bychom ovšem v Česku, aby v tom nebyl i jeden háček. Tímto háčkem je názorový soulad SPD s komunisty.
Zde se nám názorově spojily dva politické protipóly. A to pravicově extrémistická SPD v čele s Tomiem Okamurou, který ve svém jako vždy krátkém vyjádření píše o tom, že čeští vojáci nemají v Afghánistánu vlastně co dělat. Jeho vyjádření, krásně doplnili komunisté, kteří píší o tom, že čeští vojáci slouží americkým imperialistům. Je dobré si tohoto úkazu všimnout právě tento měsíc, kdy uplyne padesát let od bratrské pomoci z východu.
Martin Marvin, Kamil Beneš a Patrik Beneš zemřeli při obraně demokratických hodnot a je jedno v jaké zemi nebo na jakém kontinentě se to stalo. Boj za demokracii, můžeme vést každý den. Pouze tím, že nebudeme lhostejní k běžným věcem, které se dějí kolem nás a budeme na ně upozorňovat.
Čest jejich památce.