17. května 2019
|

Kauza DPP nekončí, naopak stále pokračuje

Jízdenková kauza pražského Dopravního podniku dnes dospěla k nepravomocnému rozsudku Městského soudu v Praze. Ten dospěl k názoru, že žalovaný skutek nebyl trestným činem a obžalované zprostil viny. Státní zástupce se na místě odvolal. Nadační fond proti korupci věří, že odvolací soud dojde k přesvědčení, že se o trestný čin jedná a vezme v potaz i odposlechy, jejichž provedení prvoinstanční soud zamítl. Fond však pokračuje v rozkrývání problematických aktivit DPP, které dle našeho názoru přetrvávají i pod novým vedením. Dnes jsme zveřejnili mapu nových smluvních partnerů DPP, jako je obviněný Jansta, baron odpadů Kočka nebo právník Květoslav Hlína.

„Věřím, že odvolací soud následně připustí jako důkaz odposlechy, které jasně dokazují korupční jednání obviněných v této kauze. Materiály, které orgánům činným v trestním řízení předal Fond, rovněž považujeme za průkazné. Navíc máme i informace, že ani současné smluvní vztahy nejsou v pořádku,“ okomentoval dnešní verdikt soudu Karel Škácha, ředitel Nadačního fondu proti korupci.

Nadační fond proti korupci vznikl jako zcela nezávislá iniciativa lidí, kteří zásadně nesouhlasí s tím, do jaké míry korupční jednání infiltrovalo celou státní správu. Jeho cílem je podpora a přispívání k budování etických hodnot v demokratické společnosti, podpora odhalování korupční činnosti ve veřejné správě a podpora projektů odhalujících korupci.

Kontakt: Karel Škácha, ředitel NFPK, tel.: 602 681 513, e-mail: karel.skacha@nfpk.cz

Podobné články

25. února 2011

Korupce a její dopad na ekonomiku této země

Velmi diskutovaným tématem poslední doby u nás je korupce státní správy. Pozice České republiky ve světovém měřítku je objektivně špatná a poslední roky se spíše zhoršuje.

18. února 2011

Rejstříkový soud odmítl registraci

Rejstříkový soud v Praze překvapivě odmítl zaregistrovat nově vznikající Nadační fond proti korupci s odůvodněním, že nejde o veřejně prospěšnou činnost. Rozhodnutí rejstříkového soudu je naprosto neuvěřitelné.

1. března 2011

Protestujeme proti rozhodnutí soudu!

Zakladatelé Nadačního fondu se rozhodli bojovat s rozhodnutím soudu v Praze, který jim zamítl návrh na zápis fondu do rejstříku.

23. března 2011

Tisková konference NFPK

Za účasti velvyslance USA v ČR pana Normana Eisena se uskutečnila tisková konference, na které byl detailně představen program NFPK.

8. března 2011

Rádio Česko: Rozhovor o korupci

Musíme se zbavit mindráku z totality. Ten, kdo oznámí korupci, je hrdina.

15. března 2011

Nadace konečně založena! Den zápisu je 15.3. 2011.

Překonali jsme první překážku soudu.