25. září 2017
|

Jan Kraus: Poslední parády

Pondělní glosa

Rodinu pana Hlobílka připravil zločinný socialismus o veškerý majetek velké hodnoty, statek, půdu, apod. Po desetiletí soudních jednání v demokracii, spravedlivý soud dospěl k rozhodnutí odškodnit jej dvěma stovkami českých korun. Paráda.

Místo spravedlnosti urážka. Zřejmě tady někde končí výkřiky: spravedlnost, právo, demokracie, národ, vlastenectví, doplňte si dle libosti.

Většina lidí se falešně domnívá, že se jich to netýká. Týká. Dozvěděli se tak cenu nejdůležitějších hodnot a díky tomu vědí, s čím případně mohou počítat.

Někoho dokonce může vědomí vlastní bezcennosti v našem prádelním (neplést s právním) státě znervózňovat. Podporuje totiž nepříjemnou domněnku, že stát není náš, protože na nás kašle. A pak žasne, že mu nechceme platit daně, bojovat za něj, volit politiky do jeho správy.

Kdysi jsem četl, jak rozdílnou hodnotu má u soudu život Američana proti nepoměrně levnějšímu životu Inda. Dvěma stovkami jsme se dostali za ty nejlevnější. Podle našich norem, prádelního řádu a jiných předpisů. Paráda.

Nebo možná podle posudku soudního znalce. Ti jsou dalším výkřikem sezóny. Jeden posudek vyvrací druhý posudek, takže si lze objednat jakýkoli posudek na cokoli podle přání zákazníka. Jako bychom si vrazili trh někam, kam vůbec nepatří. Důsledkem je, že znalec není považován za znalce, ale za podvodníka v oboru, ve kterém říká, že ho zná. Paráda

A president jede do Ruska, na dáču, k pidicarovi. Prý za odměnu. Paráda. Ještě do předloňska jsme patřili k Západu. Paráda

Možná ty dvě stovky panu Hlobílkovi mají největší hodnotu v tom, že dávají signál, že se už zase vracíme na svůj Východ. Šťastnou cestu. Jídlo s sebou! Paráda!

Jan Kraus - spoluzakladatel a místopředseda správní rady NFPK

Podobné články

25. února 2011

Korupce a její dopad na ekonomiku této země

Velmi diskutovaným tématem poslední doby u nás je korupce státní správy. Pozice České republiky ve světovém měřítku je objektivně špatná a poslední roky se spíše zhoršuje.

18. února 2011

Rejstříkový soud odmítl registraci

Rejstříkový soud v Praze překvapivě odmítl zaregistrovat nově vznikající Nadační fond proti korupci s odůvodněním, že nejde o veřejně prospěšnou činnost. Rozhodnutí rejstříkového soudu je naprosto neuvěřitelné.

1. března 2011

Protestujeme proti rozhodnutí soudu!

Zakladatelé Nadačního fondu se rozhodli bojovat s rozhodnutím soudu v Praze, který jim zamítl návrh na zápis fondu do rejstříku.

23. března 2011

Tisková konference NFPK

Za účasti velvyslance USA v ČR pana Normana Eisena se uskutečnila tisková konference, na které byl detailně představen program NFPK.

8. března 2011

Rádio Česko: Rozhovor o korupci

Musíme se zbavit mindráku z totality. Ten, kdo oznámí korupci, je hrdina.

15. března 2011

Nadace konečně založena! Den zápisu je 15.3. 2011.

Překonali jsme první překážku soudu.